piątek, 25 września 2015

Jakich sytuacji na wózkach jezdniowych należy unikać?

Urządzenia transportu bliskiego i inne urządzenia transportowe mają do siebie to, że mogą powodować wypadki w momencie, gdy za ich obsługę zabiera się ktoś kompletnie do tego nieprzygotowany albo źle przygotowany. W tym tekście przedstawię podstawowe zasady pracy na wózkach jezdniowych – zasady, które sprawią, że eksploatacja urządzenia będzie o wiele spokojniejsza i bezpieczniejsza.

Uważaj na kolizje


Po pierwsze należy unikać sytuacji kolizji z jakimkolwiek – małym czy dużym elementem na drodze. Pudła kartonowe i małe belki są tak samo niebezpieczne, jak i zderzenie ze słupem na hali magazynu. Ale o czym my mówimy – to przecież oczywiste – tylko czy dla wszystkich? Z jakiegoś powodu większość wypadków zarejestrowanych przez kamery przemysłowe pokazuje zderzenie operatora na wózku widłowym z dużym obiektem, ścianą, słupem, innym urządzeniem. To bardzo groźne zachowanie może się skończyć dla operatora naprawdę bardzo źle.

Pamiętaj o stateczności wózka widłowego



Należy unikać sytuacji, w której moment ustalający wózka widłowego stanie się mniejszy od momentu wywrotu – kraksa, wypadek są wtedy murowane. Aby chociaż trochę zabezpieczyć się przed uszkodzeniem ciała trzeba koniecznie jeździć w kasku – to bardzo ważne, a mimo wszystko tak wiele osób wciąż tego przepisu nie przestrzega, a instruktorzy i pracownicy BHP nie zwracają na to należytej uwagi. W Centrum Szkoleń w Łodzi, ul. Praska 5/7 bardzo się tego przestrzega. Podobnie jest w Niemczech, gdzie brak kasku na głowie w trakcie wykonywania pracy jest surowo karany – w końcu chodzi o czyjeś zdrowie lub nawet życie. Dobrze, że w takim wypadku bhp-owiec zmuszony jest do zawieszenia pracownika w czynnościach służbowych – należy zbadać przyczynę złego postępowania i ochronić innych.

wtorek, 15 września 2015

Chcę być profesjonalnym gazownikiem


Uprawnienia SEP - gazowe


Bycie profesjonalistą w danej dziedzinie bywa zależne od naprawdę wielu czynników. Na przykład bycie operatorem urządzeń mechanicznych wymaga uprawnień. Tak samo jest z innymi zawodami - na przykład z zawodem gazownika. Aby zyskać uprawnienia do jego wykonywania, to trzeba zrobić najpierw odpowiedni kurs SEP – w tym przypadku kurs kategorii G3. Dzięki legitymacji Stowarzyszenia Elektryków Polskich można bezpiecznie i zgodnie z normami oraz przepisami wykonywać zawód elektryka czy też gazownika.

Co składa się na kurs SEP gazowy?


W ramach kursu SEP na gazownika zapoznajesz się z szeregiem teoretycznych zagadnień oraz praktycznych sytuacji, z którymi nieraz przyjdzie ci się zmierzyć w pracy zawodowej. Co więc oferuje Ci kurs SEP w Centrum Szkoleń,Łódź ul. Praska 5/7:

  • urządzenia do produkcji paliw gazowych, generatory gazu,
  • urządzenia do przetwarzania i uzdatniania paliw gazowych, rozkładanie paliw gazowych, urządzenia przeróbki gazu ziemnego,
  • urządzenia do magazynowania paliw gazowych,
  • sieci gazowe różnego rodzaju,
  • urządzenia i instalacje gazowe o różnej wysokości ciśnieniu,
  • turbiny gazowe,
  • aparatury kontrolno-pomiarowe.

Profesjonalne kursy, SEP-y



To są tylko niektóre z zagadnień, które omawiane są u nas na szkoleniach SEP. Polecamy zapoznania się z pełnym programem kursu na stronie internetowej. Centrum Szkoleń od lat prowadzi profesjonalne kursy SEP – na elektryków, gazowników, energetyków. Zapraszamy do poznania całej naszej oferty – również kursów na wózki jezdniowe i inne urządzenia transportu bliskiego.

wtorek, 8 września 2015

Założyłem firmę z uprawnieniami elektryka SEP

Jestem człowiekiem z doświadczeniem zarówno w branży elektrycznej, jak i w prowadzeniu biznesu. Kilka ładnych lat temu zrobiłem uprawnienia SEP, które były strzałem w dziesiątkę, bo okazało się, że zawód elektryka jest zdecydowanie dla mnie. Kilka tygodni po zakończeniu kursu na elektryka SEP otrzymałem certyfikat i legitymację, dzięki czemu mogłem zacząć szukać pracy w zawodzie elektryka. Ale jednak nie zdecydowałem się na to, ponieważ wybrałem założenie własnego biznesu. Oczywiście trochę czasu mi to zajęło, ale w końcu mogłem ogłosić otwarcie mojej prywatnej firmy z usługami elektryka.

Uprawnienia SEP


Początki nie były wcale łatwe. Posiadanie kursów SEP i stosownych uprawnień to dopiero początek długiej drogi do sukcesu. Pracowałem sam, musiałem jeździć na każde zlecenie, czy była zima czy lata, deszcz czy ogromny upał. W końcu na tyle zdobyłem zaufanie klientów i pewną dozę poczucia bezpieczeństwa, że mogłem sobie pozwolić na zatrudnienie pomocnika. Jego również musiałem wysłać na obowiązkowe szkolenia SEP, po których okazał się niezwykle pomocny. I razem pracujemy do dziś, a on jest wiceprezesem firmy.

Moja firma, która zaczynała bardzo skromnie, była jednoosobowa i nie dawała większych widoków na przyszłość niezwykle szybko się rozwinęła. Pamiętam trudne początki. Teraz do nich tęsknię, ponieważ zatrudniam pięć osób z uprawnieniami SEP, a sam głównie zajmuję się budowaniem wizerunku firmy, prowadzeniem wszelkiego rodzaju dokumentacji i innymi kwestiami organizacyjnymi.

Kursy Elektryczne, Energetyczne i Gazowe


Dziś głównie moi pracownicy zajmują się wykonywaniem usług elektrycznych. Wszyscy robiliśmy szkolenie i uprawnienia SEP w jednej i tej samej firmie, w Centrum Szkoleń, Łódź ul. Praska 5/7. Na ogół wszyscy których zatrudniam potrafią poradzić sobie z większością stawianych przed nimi zadaniami. Tylko czasami potrzebna jest pomoc bardziej doświadczonego elektryka, jakim dzięki prowadzeniu tej firmy się stałem.

piątek, 4 września 2015

Kto może się starać o rekonwersję?

W Centrum Szkoleń, rodzinnej firmie mieszczącej się w Łodzi przy ulicy Praskiej 5/7 w ramach rekonwersji można starać się o zrobienie kursów na wózki widłowe, ładowarki teleskopowe oraz inne urządzenia transportu bliskiego. Rekonwersja dla żołnierzy to szansa dla żołnierzy, którzy zakończyli trwającą określoną ilość lat służbę w wojsku polskim.

Dlaczego Centrum Szkoleń prowadzi program rekonwersji i kogo zaprasza do skorzystania z niego?


Centrum Szkoleń jest firmą, której zależy na pomaganiu ludziom, w tym również zawodowym żołnierzom, których głównym wyuczonym zawodem jest właśnie służba na terenie kraju lub w wybranych miejscach na świecie. Dlatego ludzie ci głównie szkoleni są w swoich jednostkach pod względem zwiększania siły, wytrzymałości, odporności i radzenia sobie w trudnych warunkach. Umiejętności te jednak rzadko kiedy przydają się w normalnej i codziennej pracy. Ponieważ zależy nam na umożliwianiu byłym żołnierzom znalezienia sobie stosownego zajęcia, proponujemy zrobienie kursów na urządzenia transportu bliskiego takie, jak wózki jezdniowe podnośnikowe (w tym ze zmienną fazą wysięgu), podesty ruchome, żurawie, HDS, suwnice, wciągniki i wciągarki, pilarki spalinowe i inne.

Rekonwersja dla żołnierzy


Rekonwersja to możliwość, jaką daje państwo w celu dostosowania się jednostki do codziennego życia i podjęcia pracy zarobkowej po kilku bądź nawet kilkunastu latach służby wojskowej. Odpowiednie sumy pieniędzy przeznaczone na rekonwersję należą się kolejno po czterech, dziewięciu lub piętnastu latach. Jeśli jesteś więc zawodowym żołnierzem na emeryturze, a uważasz, że możesz podjąć się jakiegoś zajęcia, to koniecznie sprawdź ofertę firmy Centrum Szkoleń, Łódż ul. Praska 5/7. Gwarantujemy, że każdy znajdzie dla siebie coś specjalnego i dostosowanego do swoich możliwości.